Uçarsu Şelalesi

Antalya’nın rüya gibi beldelerinden biri olan Kaş, tatil beklentilerinizin üzerinde alternatifler sunacak ve sizi büyüleyecek. Doğanın hediyelerine ev sahipliği yapan Kaş, Uçarsu Şelalesi ile sizi müthiş manzarası ile derinden etkileyecek. Yeşil Göl bölgesinden yaklaşık olarak 250 metre uzaklıkta olan Uçarsu Şelalesi, patika yoldan geçilerek ulaşılan bir bölgededir. Çıkılan alandan şelalenin üst kısmı görülebilir. Müthiş manzarayı yakından görmek istiyorsanız siz de 100 metre aşağı inmeye başlayabilirsiniz. Biraz zahmetli bir yolculuk sonunda geldiğiniz bölge tüm sıkıntınıza değecek görsel bir showa sahiptir.

Antalya'da gezilecek yerler arasında yer alan Kaş ve çevresi doğal ve tarihi yapısı ile fark yaratan bir bölgedir. Bölgede daha uzun zaman geçirmek isterseniz Antalya’da araba kiralayarak Kemer, Tekirova, Finike üzerinden Kaş’a ulaşabilirsiniz. Bölgedeki virajlı yollar ve dağ ile denizin birleştiği noktalar sizi heyecanlandırmaya yetecek etkiye sahiptir. Bu gezide rehberinizin doğa olacağını asla unutmayın. Kaş ve çevresinde bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli konaklama alternatifleri bulabilirsiniz. Kış aylarında bölgede donan akarsular şelaleden su akmamasına neden olurken bahar aylarının gelmesi ile durum tersine döner ve şelale akmaya başlar.

Alan köylüler tarafından adeta kutsal sayılmaktadır. Bu nedenle düzenlenen yayla şenlikleri her sene özel anlara sahne olmaktadır siz de rotanızı önce Kaş’a ve ardından da Uçarsu Şelalesine çevirebilir ve bölgenin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Uçarsu Şelalesi