Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti Antalya Finike karayolunun 58.kilometresinde yer almaktadır. Kemer’e sadece 15 kilometre uzaklıkta olan bölgeye kiraladığınız araç sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yol tamamen asfalt olup araba ile gitmek için son derece uygundur. Bölgeye yapılan tekne turları ile de ulaşabilir ve manzaranın keyfini denizden de sürebilirsiniz. Zengin bir tarihe sahip olan bölge aynı zamanda da dağlar ve denizlerle çevrili olması sebebiyle son derece özel bir konuma sahiptir.

Antalya'da gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken bölge aynı zamanda Roma döneminin de önemli yaşam alanlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Antalya sadece sıcak havası, güzel denizi ve doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda da zengin kültür varlıkları ile de dikkat çeken bir dünya şehridir. Ülkemizin en önemli turizm temsilcisi olan şehir her sene yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Şehirde yer alan su kemeri bugün hala kullanılabilir haldedir. Bu bölgeye yapacağınız gezinin tadı damağınızda kalacaktır.

Milli Park olarak da dikkat çeken Phaselis Antik Kenti barındırdığı çeşitli bitki örtüsü ve doğal hayatın yaşanmasını sağlayan canlı çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Çakılsız sahili ile bölgenin en güzel plajlarından biri olarak da görülen bölge piknik alanı olarak da kullanılmaktadır. Bölgeye karadan ve denizden ulaşabileceğiniz gibi ihtiyaçlarınıza uygun konaklama alternatiflerini değerlendirerek tatilinizin birkaç gününü de bölgede geçirebilirsiniz.

Phaselis Antik Kentine gitmenin en iyi yolu Araç Kiralamaktır. Şehire uzak olduğu için toplu taşıma araçları ile 2 aktarım yapmak durumunda kalırsınız. Antalya'mıza tatile gelen yerli yabancı Turistlere Araba kiralama konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz. 


Phaselis Antik Kenti