Kurumsal Araç Kiralama

Şirketinizin bünyesinde çalışan personellerinize daimi bir araç mı tahsis etmek istiyorsunuz? O halde kurumsal araç kiralama tam size göre bir seçenek! Kurumsal araç kiralama ile dilerseniz 1 gün dilerseniz de 6 aya kadar beğendiğiniz aracı kiralayabilir, personellerinizin günlük hayata daha kolay ve hızlı bir şekilde karışmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle şirket bünyesinde kullanılmak için tercih edilen kurumsal araç kiralama, son zamanlarda bireysel olarak da çok sık tercih edilen bir araç kiralama çeşidi haline gelmiş bulunmaktadır. Tabi ki de kurumsal araç kiralamayı diğer araç kiralama çeşitleri ile değerlendirmeye aldığımızda avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki olarak aylık ve yıllık kiralama zamanlamalarında toplu bir fiyat indirimin yapılıyor olmasıdır. Kiralama zamanı artışa geçtikçe, fiyatlandırmalarda gözle görülür düşüşler kolaylık gözlemlenmektedir. İkinci bir avantaj olarak arabaların genellikle sıfır kilometre ya da sıfır kilometreye yakın bir şekilde sizlere teslim edilmesidir. Böylelikle tamamen yeni ve arızasız bir araç ile yola devam ediyor olursunuz.

            Kurumsal araç kiralama kapsamında dikkat edilecek önemli noktalardan birisi aracı ya da araçları kiraladığınız Rent A Car olmalıdır. Son zamanlarda Rent A Car kapsamında birçok firma türemiş bulunmaktadır. Bunlar hangisi güvenilirdir? Bunu nasıl anlayabiliriz? Kurumsal araç kiralama için bilinen Rent A Car oluşumlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra online yorumları okumayı da asla unutmayın! Dilerseniz online dilerseniz ise firmamızın şubesinde sizlerin kurumsal araç kiralama hakkındaki sorularınızı detaylı bir şekilde yanıtlayabiliriz. Online sitemiz üzerinden kolaylıkla kurumsal araç kiralama adına sizlere sunduğumuz araçları görebilir, bizlere pratik bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. 2020 model dizel ya da manuel araç seçeneklerimiz arasında kaybolacak, hangi aracı seçeceğinize karar veremeyeceksiniz.

Kurumsal Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Kurumsal araç kiralarken, kiralayan kişinin şirkette yetkili bir pozisyonda olması gerekmektedir. Şirketinize ait olan oda kaydı, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi evrakları kiralama işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza iletilmelidir. Bizlere gönderdiğiniz evraklar incelemeden geçtikten sonra kurumsal araç kiralamaya uygun olup, olmadığınıza karar verilecektir. Olumlu bir dönüş aldığınız taktirde şirketinizin bünyesine dilediğiniz zaman dilimi içerisinde dilediğiniz kadar araç kiralayabilirsiniz.

            Kurumsal araç kiralama kapsamında en çok dikkat edilen noktalar arasında teslim edilen belgeler yer almaktadır. Teslim edilen belgelerde herhangi bir eksikliğin söz konusu olması ya da bir açıklık durumunun tespit edilmesinde, araç kiralama işlemi iptal edilmektedir. Teslim edilen belgeler büyük bir dikkatle incelenir, belgelerde yer alan şirket hakkında araştırmalar yapılır. Kurumsal araç  kiralamaya uygun olan şirketleri kısa bir süre içerisinde dönüş yapılır. Kurumsal araç kiralamalar için istenilen belgeler şu şekildedir;

  • -        Vergi levhası
  • -        Ticaret sicil gazetesi
  • -        İmza sirküleri
  • -        Oda sicil kayıt sureti
  • -        Findeks risk raporu
  • -        Şirket ortakları kimlik fotokopisi

 

Peki bu findeks raporu nedir? Ne işe yaramaktadır? Findeks raporu birey ve şirketlerin çalışmış olduğu bankalardaki hesap dökümleri ve kredi kartı dökümlerini bir olarak gösteren limit ve borç belgelerine sahip bir rapordur.

 

Kurumsal Araç Kiralamada Sizlere Sunulan Hizmetler Nelerdir?

-        Her vakitte yedek araç hizmeti sizlere sunulmaktadır. Onarım / Bakım süresi geçecek işlemlerde yedek araç temin edilir ve aracın yönetimi ile ilgilenilir.

-        7/24 yol ve yardım hizmetleri sizlere sunulmaktadır. Acil durumlarda ve hasar bildiriminde, bizleri arayarak 7 gün 24 saat kapsamında hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

-        7/24 lastik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kış mevsimi yaklaştığı zaman bizleri arayıp, lastiklerinizin değişimini bildirmeniz yeterlidir.

-        Tamamen hızlı ve kolay bir şekilde araç kiralama hizmeti sunmaktayız. 7/24 bir şekilde bizlere canlı destek hattından ulaşım sağlayarak, aracınızı kiralamak için ilk adımınızı atabilirsiniz.

-        Sıfır kilometre ya da sıfır kilometreye yakın araçlardan istediğiniz modeli seçebilir, 2020 yılındaki araçlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Neden Kurumsal Araç Kiralama?

Şirketler bünyelerinde birkaç gün yerine uzun süreli bir araç bulundurmak isterler. Bu nedenle tercih ettikleri genellikle kurumsal araç kiralama olmaktadır. Kurumsal araç kiralama ile istedikleri zaman dilimine göre araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra kurumsal araç kiralama, bireysel araç kiralamanın yanı sıra daha güvenilirdir. Kişiler arası bir güven söz konusudur. Kurumsal araç kiralamanın yanı sıra bireyler birçok durum ile karşı karşıya gelebilirler. Bu nedenle aslında araç kiralamaya karşı olan güvenlerinde de azalma söz konusu olmaktadır. Peki ne gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmaktadır? Araç kiralama aşamasında nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak araç kiralanacak firmaya çok dikkat edilmelidir. Genellikle yaşanan sıkıntılar araç kiralama firmasından kaynaklı bir şekilde yaşanmaktadır. Güvenilir olmayan firmalar araçları teslim alırken sıkıntı çıkarabilir, araçların kiralanmasından önce verilen depozitoyu geri vermek istemeyebilirler. Bu durum da kiralayan kişi ve firma arasında büyük bir gerginliğe yol açabilir.

      Genellikle firma ve kiralayan kişi arasında ki gerginlik tam olarak aracın teslim edilme gününde başlar. Firma sahipleri aracın herhangi bir kusuru olduğunu ve aracı teslim almak istemediklerini dile getirir. İşte bu nedenle araç kiralama gerçekleştirilirken en önemli unsur aracın hangi firmadan kiralandığıdır. Bizler uzun süredir Rent A Car alanın içerisinde olduğumuz için bu gibi durumlarla karşılaşan insanlarla çok fazla yüz yüze gelmekteyiz. İnsanların güvenini yıkan bu duruma kesinlikle karşıyız. Sizlere uzun yıllardır sunduğumuz Rent A Car hizmetinde asla böyle bir problemle karşılaşmayacağınızı temin edebiliriz. Bizleri tercih ederek hemen sıkıntısız bir şekilde dilerseniz bireysel dilerseniz de kurumsal bir şekilde aracınızı kiralayabilirsiniz. Bizlerin önem verdiği nokta kesinlikle siz müşterilerimizin memnuniyetidir. Bu nedenle sizlerin görüşlerine dikkat etmekte ve isteklerinizi yerine getirmek için çaba sarf etmekteyiz. Rent A Car alanında bizleri tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacak, hatta daha önce bizlerle karşı karşıya gelmediğiniz için üzüleceksiniz.

Kurumsal Araç Kiralama