Damlataş Mağarası

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Damlataş Mağarası yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görmektedir. 1948 yılında vapur iskelesi inşaatında kullanılan bir taş ocağı olan bölgeye yapılan dinamit patlatmaları sonucunda ulaşılmıştır. 2.Dünya Savaşı sırasında atılan bombalardan etkilenen astım hastalarının şifa bulduğu mağara, Galip Dere tarafından araştırılmış ve bölgenin astım hastaları için gerçekten sağlıklı bir alan olduğu tespit edilmiştir.

Kendinizi farklı bir gezegende hissetmenizi sağlayacak olan sütunları sizi eskiden yaşanmış bir hayata eşlik etmeye sürüklerken Antalya'da gezilecek yerler arasında çok önemli bir yer tutan mağaraya kiralayacağınız bir araba ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölge zengin Rent a car seçenekleri ile ulaşım açısından farklı alternatifler sunmaktadır. Denizin kıyısında olan mağaraya girerek siz de binlerce sarkıt arasında gezmenin vereceği heyecanı deneyimleyebilirsiniz.

Damlataş Mağarası Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olarak da ilgi çekmektedir. Mağaranın içindeki sıcaklık yaz ve kış aylarından değişmez bir şekilde 22 dereceye sabitlenmiştir. İçerideki havanın astım hastalığına iyi gelmesinin öğrenilmesinin ardından yurdun ve dünyanın farklı bölgelerinden ziyaretçinin akın ettiği bir adres olan mağara, günde 4 saatten ve 21 gün süren tedavi kürlerinin uygulanmasına da olanak sağlamaktadır. Akdeniz sahil şeridinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Alanya sizi farklı sürprizleri ile karşılayacak ve çekiciliği ile sizi bulunduğunuz ortamdan alarak farklı bir havaya bürünmenizi sağlayacaktır.

Damlataş Mağarası