Bireysel Araç Kiralama

Bir yerden başka bir yere giderken rahatlık ve konfor sizler için önemli mi? Arabanız olmadan da artık konforlu bir şekilde seyahat etmek için sizlere bir çok imkan sunulmakta! Bunlardan en göz alıcı olan bireysel bir şekilde araç kiralamadır. Bireysel bir şekilde araç kiralayarak dilediğiniz şehirden başka bir şehre gidebilir, dilerseniz de şehir içerisindeki işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bireysel bir şekilde araç kiralarken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususlardan ilki aracı kiralayacağınız firmanın kesinlikle güvenilir ve yasalara uygun bir şekilde bu işi yapıyor olmasıdır. Peki aracı kiraladığınız firmanın güvenilir ve yasalara uygun bir şekilde bu işi yaptığını nereden anlayabilirsiniz? Aracı kiralamadan önce kiralayacağınız firmanın online yorumlarına bakabilirsiniz. Bunun yanı sıra ismi daha çok duyulmuş olan firmaları tercih etmeniz, sizler için her zaman daha avantajlı olacaktır.

Konyaaltı Rent A Car işte tam bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Tamamen güvenilir ve yasalara uygun bir şekilde bireysel, kurumsal ve bunun gibi kiralama çeşitlerini uygulayan Konyaaltı  Rent A Car tamamen müşterilerin memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Konyaaltı Rent A Car firmasına online site üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım sağladığınız site üzerinden sizlere sunulan 2021’nin son model araçlarına göz gezdirebilir, işlemlerinizi online siteden tek bir tık ile başlatabilirsiniz. Dilerseniz manuel dilerseniz de otomatik vites o araçlardan herhangi birini tercih ederek uygunluk durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Online sitemizde bulunan müşteri hizmetleri her konuda sizlere yardımcı olmak için 7/24 çalışmaktadır. Onlar sitemizin yanı sıra Konyaaltı Rent A Car bayimize uğrayarak da bireysel araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Bireysel araç kiralamada önemli olan husus gerekli olan şartları sağlıyor olmanızdır. Bu nedenle gerekli şartları sağlamıyorsanız online sitemizden ya da bayimizden araç kiralama imkanımız maalesef yoktur.

Online Araç Kiralama İle Bayiden Araç Kiralama Arasında Bir Farkı Var Mıdır?

Online araç kiralama ile baydın araç kiralama arasında bir fark var mıdır? sorusu son zamanlarda birçok kişi tarafından çok fazla sorulmaktadır. Bunun nedeni ise kişiler arasında online bir şekilde araç kiralamanın daha basit olduğu düşüncesinin yayılmasıdır. Aslında bu durum tamamen bir yanılgıdır. Çünkü online bir şekilde araç kiralama ve bayiden araç kiralama aynı süreçleri içermektedir. İki türlü de araç kiralayan kişilerin belgeleri ve kiralama şartlarını sağlıyor olması önemlidir. Kişi eğer bu iki koşulundan herhangi birini sağlamıyor ya da yerine getiremiyorsa, bireysel, kurumsal ya da başka bir araç kiralama çeşidi söz konusu olamaz. Bu nedenle iki araç kiralama çeşidi arasında da herhangi bir fark yoktur. Sadece bazı kişilere bayiden gidip araç kiralama külfet olarak gelmektedir. Bu nedenle genellikle online bir şekilde araç kiralama yani aracı rezerve etme sistemini kullanmaktadırlar. Tabii ki de bu sistem kişiler için daha kolay ve pratik bir şekilde araç kiralama yöntemini sunmaktadır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmesi kesinlikle normaldir.

Araç Kiralama Şartları Nelerdir? Kişi Bu Şartlara Uygun Değilse Araç Kiralayabilir Mi?

-        Sigortanın belirlediği şartlar nedeniyle ekonomik bir araç kiralamak için kiralayan kişinin yaşı en az 21 olmalıdır. Orta ya da üst sınıf araçları kiralayacak olan kişinin de en az 25 yaşında olması gerekir. Lüks ya da daha büyük araçlar için ise kiralayacak kişinin en az 28 yaşında olması gerekir.

-        Ekonomik orta sınıf veya sınıf bir aracı kiralamak isteyen kişilerin en az iki yıllık bir ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra lüks ya da büyük bir araç kiralayacak kişilerin ise ehliyeti en az üç yıllık olmalıdır.

-        Kiralanacak olan araç birden fazla kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Lakin ikinci ya da herhangi bir ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka firmaya bildirilmesi gerekmektedir. Böylelikle bildirilen kişi de kiralama kontratına işlenir. Bu durum aslında ek sürücü için avantajlıdır. Çünkü ek sürücü de kasko ve sigorta kapsamına alınmış olur. Kiralanan araca göre ek sürücünün de belirtilen şartlara uygun olması gerekmektedir.

-        Araç kiralarken belirli bir kilometre sınırını da kiralamış olursunuz. Eğer belirtilen kilometre sınırını aşarsanız kilometre başına 0,50 TL aşın ücreti firma tarafından sizlerden tahsis edilir. Bunun yanı sıra sınırsız olarak belirtilen araçlarda ise herhangi bir km sınırı bulunmaz.

-        Araç kiralama işleminizi tamamlayabilmek için kiralama ücretinin belirli bir kısmını ya da tamamını banka havalesi, kredi kartı ya da PayPal ile ödemeniz gerekmektedir. Eğer ödemenin tamamını aracı kiraladığınız esnada ödediyseniz, aracı teslim ederken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Tüm ödeme yöntemlerimizde muhakkak kredi kartınızı ve ehliyetinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

-        Kasko ve sigortanın geçerli olduğu belirli durumlar vardır. Eğer aracınızda bu durumların dışında bir olay yaşadıysanız, kasko ve sigorta hiçbir şekilde yaşadığınız olayın maddi ve manevi boyutunu karşılamaz. Kaskonun ve sigortanın karşılamayacağı bazı durumlar şunlardır; hız limitini aşmak, trafik cezası yemek, kaza yapmak, kontratta yazan kişinin haricinde aracın kullanılması, yük haddinin aşılması, alkollü araç kullanmak ve bunun gibi.

Araç kiralayacak kişi yukarıda bahsettiğimiz şartlardan herhangi birini sağlamıyorsa araba kiralaması kesinlikle yasal değildir. Bu şartları sağlamayan kişi araç kiralamak için uygun bulunmaz. Şartları sağlamayan kişiye araç kiralanırsa ve bu kişi yakalanırsa firma ve aracı kiralayan kişi için yasal işlem başlatılır. İki tarafa da uygun olan cezanın verilmesi için süreç istikrarlı bir şekilde devam eder. Bu nedenle konulan kurallara uyumalı ve trafikte insanların canları tehlikeye atılmamalıdır.

Bireysel Araç Kiralama