Sandland Antalya

Harikalar diyarı olarak anılan Sandland ülkemizin modern sanatlar alanında temsil edildiği önemli adresler arasında yer almaktadır. Özellikle denizi, güneşi ve kumsalları ile tanınan Antalya’da böyle bir yerin olması özellikle tabancı turistlerin gözündeki Türkiye imajının da kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Yüzlerce dev kum heykelinin sergilendiği alanda dönemsel olarak farklı temalarda işlenmektedir.

Dünyaca ünlü Lara sahillerini daha da ünlü bir hale getiren Sandland’a bir araba kiralayarak da gidebilirsiniz. Bu bölgeye yapacağınız turla hem alanı ziyaret edebilir ve sanatçıların çalışmalarına eşlik edebilir hem de gününüzü Lara sahillerinde geçirebilir ve gece hayatının ışıltılı mekânlarına giriş yapabilirsiniz. 10bin ton nehir kumu kullanılarak ortaya çıkan heykeller dünyanın farklı yerlerinden gelen sanatçılar tarafından üretilmektedir. Kum heykel sergi alanını her gün 10.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Gündüzü başka ve gecesi de başka özel olan mekân sizi derinden etkileyecek.

Antalya'da gezilecek yerler sıralamasında üstlerde yer alan Sandland, her yıl artan ziyaretçi sayısı ile sadece Antalya’nın değil tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır. Performans sanatçıları yaklaşık olarak 3 hafta süren çalışmalarını büyüklüğüne göre solo veya ekipler halinde tamamlamaktadır. Festival alanında sunulan günlük aktiviteler eşliğinde ziyaretçiler unutamayacakları bir gün geçirebilirler. Geceleri yapılan sinevizyon gösterilerinde sergilenen eserlerin çalışma etapları da gözler önüne serilmektedir. Genç ve yaşlı her farklı kesimden ziyaretçiyi çeken festival alanı her yıl farklı yenilikler ile müşterilerini kendine çekmeyi başarmaktadır. Sandland Antalya