Antalya Tarihi Sobacılar Çarşısı

Antalya’ya değer katan mekânlar arasında yer alan Sobacılar Çarşısı geçmişten günümüze bir miras özelliği taşımaktadır. Özellikle yabancı turistler tarafından ilgi çeken bir merkez olan sokak aynı zamanda yerli turistler tarafından da ilgiyle gezilmektedir. Bölgede yer alan Soba müzesi görülmeye değer el yapımı ürünler ile sizi üzerinde kestane pişirilen çocukluk günlerinize götürür. Kiralayacağınız bir araba ile Antalya gezinizi verimli şekilde değerlendirebilir ve görülmesi gereken her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

El sanatlarının sergilendiği Sobacılar Çarşısı 48 dükkânın bulunduğu bir sokaktan oluşmaktadır. Geçmişten geleceğe sadece bir köpür vazifesi değil aynı zamanda da değerlerimize sahip çıkan bir mekân olarak son derece dikkat çekicidir. Antalya’nın kişisel kimliğini çok iyi yansıtan Bakırcılar ve Sobacılar çarşısı el yapımı ürünler ile gezmeye doyamayacağınız dükkânlar ile çevrilidir. Kentsel dönüşüm ile yeniden yapılmış çarşıda el emeği göz nuru pek çok esere rastlayabilir ve baba mesleklerini hala sürdürmeye çalışan esnaf ile tanışabilirsiniz. El sanatlarının sergilendiği bölümleri de olan alanda turistler keyifli hediyelik eşyalarda bulabilmektedir.

Antalya'da gezilecek yerler arasında önemli bir yer tutan bölgeye giderek siz de ustaların işçiliklerine değer katabilirsiniz. Antalya’nın önemli bir simgesi olan çarşıya gösterilecek ilgi buranın devamlılığının sağlanmasına yardımcı olacaktır. Siz de Antalya gezinizde bölgeye zaman ayırabilir ve bu mesleğin son sahiplerine saygı ziyaretinde bulunabilirsiniz. Renkli ve eğlenceli ürünler içerisinde kendinize uygun olan bir model bulabileceğinize emin olabilirsiniz. 

Antalya Tarihi Sobacılar Çarşısı