Günlük ve Aylık Araç Kiralama

Siz de araç kiralamanın rahatlık olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman güvenilirliğin merkezi olan Boğazkent Rent A Car firmamızı deneyin! Boğazkent Rent A Car firmamız ile dilediğiniz araca hızlı bir şekilde kavuşacak, arabasız yaşantınıza kısa bir sürede olsa son vereceksiniz. Bizleri tercih ederek dilediğiniz süre kapsamında aracınızı kiralayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online sitemize ya da şubemize gelerek araçların uygunluk durumunu kontrol ettirmenizdir. Böylelikle uygun olan araçlardan bir tanesini seçerek kiralama yapabilirsiniz. Peki bizim diğer Rent A Car’lardan farkımız nedir? Güvenilir miyiz? Uzun süredir bu sektörün içinde olan firmamız tamamen siz müşterilerimizin memnuniyeti odaklı bir şekilde çalışma sergilemektedir. Bizler için önemli olan sizlere uygun olan arabayı bulup kiralamanızı sağlamaktır. Ruhunuzu yansıtacak olan arabayı kısa sürede bulacağımız konusunda emin olabilirsiniz. Rent A Car firmamız kapsamında dilerseniz bir gün dilerseniz altı aylık araç kiralama yapabilirsiniz. 2020 yılının hem manuel hem de otomatik vitesli araçlarını bünyemizde bulundurarak, sizlere 0 km ya da 0 km’ye yakın olan araçları kiralamaya özen göstermekteyiz.

Şube şube gezip araç fiyatlarına bakmak size göre değil mi? Artık dilerseniz online sitemizden dilerseniz de şubemize gelerek sizlere sunduğumuz yeni model araçlarımıza göz atabilirsiniz. Sizler için özenle seçtiğimiz araçlarımıza göz attığınızda seçim konusunda zorluklar yaşayacak, bu büyüleyici araçların içerisinden seçim yapmak istemeyeceksiniz. Online sitemizden numaramıza ulaşarak 7/24 sizlere sunduğumuz canlı desteğe bağlanabilirsiniz. Canlı destek sayesinde kafanızdaki soruları bizlere iletebilir ve sorularınızın cevaplarını kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Haydi sizde online sitemizi takip ederek, belirli zamanlarda yaptığımız indirimlerimizden faydalanın!

Araç Kiralama Nasıl Yapılır? Şartlar Nedir?

Günlük ya da aylık araç kiralama yapmak için ilk önce uygun bir Rent A Car bulunması gereklidir. Rent A Car’ın güvenli olması en önemli şartlardan birisidir. Bu süreç daha önce araba kiralamamış olan kişilerin gözünü korkutabilir. Ama aksine araç kiralamak için tamamen sağlıklı ve güvenilir birçok Rent A Car bayileri bulunmaktadır. Önemli olan araç kiralamaya gitmeden önce sizlerin kiralama şartlarını biliyor olmanızdır. Peki nedir bu araç kiralama şartları? Araç kiralamak için önemli şartlardan biri yaş sınırıdır. Sigorta şartları nedeniyle ekonomik boyutta bir araç kiralamak için yaşınızın en az 21 olması gerekir. Orta ve üst kategoride yer alan araçların kiralanması için ise yaş sınırı 25’tir. Ekonomik orta veya üst kategoriden bir araç kiralaması yapacaksınız, en az iki yılını doldurmuş bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra lüks ya da büyük araçların kiralanması için de bu süre en az üç yıla çıkmaktadır.

Günlük ya da haftalık araç kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise aracı kiralayan kişinin kredi kartının olmasıdır. Site üzerinden online bir şekilde rezervasyon yaparken başka bir arkadaşınızın kartını kullanmış olabilirsiniz. Lakin aracı teslim almaya gittiğinizde bizzat aracı kiralayan kişinin kredi kartı bilgileri istenmektedir. Aracı kiralayan kişinin kredi kartı bilgilerinin istenmesinin nedeni; kişinin araç ile yemiş olduğu herhangi bir trafik cezası, park cezası, eksik yakıt ve bunun gibi sigortayı kapsamayan alınmaları için teminat amaçlıdır. Bu nedenle aracınızı kiralamadan önce kredi kartınızın belirli bir limiti bloke edilir. Bloke edilen tutar kredi kartınıza doğrudan bir şekilde yansımaz. Sadece kredi kartınızın kullanılabilir limiti düşmektedir. Provizyon işlemi için en az altı ay geçerli olan ve bloke tutarını karşılayabilecek kadar limiti bulunan bir kredi kartının olması gerekmektedir.

Günlük ve Aylık Araç Kiralamada Sigorta ve Kasko Şartları

Kiraladığınız araçlarda kaskonun geçerli olması için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların dışında kalan durumları sigorta ve kasko şirketi karşılamamaktadır. Nedir bu sigorta ve kasko şartları dışında kalan durumlar?

-        Uyuşturucu ve alkol kullanılması durumunda sigorta şartları tamamen geçerliliğini yitirecektir.

-        Ticari araç kapsamının dışında kalan araçlarda eşya taşıması yapılmamalıdır. Bu durumda kasko sigortanız tamamen geçersiz sayılacaktır.

-        Araç kullanım halindeyken trafik kurallarına kesinlikle uyulmalıdır. Trafik kurallarına uyulmadığı taktirde oluşan manevi ve maddi hasarlardan firmamız değil, aracı kiralayan kişi sorumlu tutulur.

-        Aracı terk ettiğiniz esnada yanınıza mutlaka aracın ruhsatını ve anahtarını alın. Arabanın çalınması durumu söz konusu olduğunda firma sizlerden aracın ruhsatını ve anahtarını geri isteyecektir.

-        Olası bir kaza durumunda eğer hasar tek taraflı ise mutlaka trafik polisi çağrılmalı ve tutanak tutturulmalıdır. Eğer hasar çift taraflı ise kaza tutanağı tutulmalı, karşı tarafında bilgilerini muhakkak alınmalıdır. Tutulan tutanaklar kısa süre içerisinde firmaya iletilmelidir.

Kiralık Araç İade Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aracı ilk teslim aldığınız süreçte yakıt deposunu kontrol etmeniz önemli bir noktadır. Bunun nedeni ise kiralanan araç iade edildiğinde aynı yakıt seviyesi ile iade kabul edilmektedir. Araca fazla bir yakıt yükleyip iade ettiğinizde, para iadesi söz konusu olmayacaktır. Bunun yanı sıra eksik yakıt ile aracı teslim ederseniz yakıtın ücreti ve hizmet bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir. Kiraladığınız aracı kesinlikle daha önceden teslim etmek için belirlediğiniz noktaya götürmeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz nokta dışında bir adrese götürecek olursanız araç iadesinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Günlük ya da haftalık olarak kiraladığınız aracı erken teslim etmek istediğinizde firma tarafından size herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Fakat bunun yanı sıra aracınızı geç iade ettiğiniz zaman ek ücret uygulama politikası devreye girmektedir.

Günlük ve Aylık Araç Kiralama