Karain Mağarası

Antalya’nın yaklaşık olarak 27 kilometre uzaklığında yer alan Yağca Köyünde bulunan Karain Mağarası deniz seviyesinden yaklaşık olarak 450 metre yükseklikte yer almaktadır. Ülkemizin en büyük doğal gölleri arasında sayılan bölgede 1946 yılından beri tarihi kazı çalışmalarına devam edilmektedir. Bu bölgede bulunan eserler Antalya Müzesi ve Karain Müzesi’nde sergilenmektedir. Dünya Miras Listesine girmesi için çalışmaların yapıldığı bölge turistik açıdan tam bir doğa güzelliğine sahiptir. Bölgeye kiralayacağınız araç ile rahat ulaşım sağlayabilir ve günübirlik bir tur yapabilirsiniz.

Antalya'da gezilecek yerler arasında en çok kültür mozaiği oluşturan alanlar arasında sayılan bölge, Roma döneminden kalma izler taşımaktadır. Antalya, tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğası, denizi, güneşi, sıcak havası ve uçsuz bucaksız güzel manzaraları ile her zaman ilgi çeken ve tüm dünyanın dikkatini üzerinde toplayan bir bölgedir. Doğal güzelliklerin ortasında bulunarak tüm dikkatleri üzerine çeken bölge aynı zamanda da bir cazibe merkezi oluşturmaktadır. Tarihi bir görselliği yerinde görmek için siz de rotanızı bu bölgeye çevirebilir ve tatilinize sihirli bir ortamda devam edebilirsiniz.

Karain Mağarası tapınak niteliği taşıyan ve içinde bulunan odaları ile sizi tarihin derinliklerine götüren bir güzellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Mağaranın içinde 500.000 yıl önce de yaşam olduğunu bilmek ziyaretçileri heyecanlandıran ve büyüleyen bir durumdur. Antalya’nın tüm dünyada tanınmasını sağlayan mekânlar arasında yer alan mağara her gün ziyarete açıktır.

Karain Mağarası