Likya Yolu - Antalya

3bin yıllık bir geçmişe sahip olan Likya Yolu Muğla iline bağlı Fethiye bölgesinde yer almaktadır. Dünyanın en uzun yürüyüş yeri olarak bilinen bölge bu özelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Yolun bazı yerleri denize yakın geçilirken kimi yerlerinde ise 1800 metre yüksekliğe çıkılması gerekmektedir. Yürüyüş yaparken doğayla mücadele etmenizin de gerekli olduğu bölge, Fethiye ile Antalya’yı birbirine bağlayan özelliğe sahiptir.

Antalya'da gezilecek yerler arasında bu özelliği ile önemli yer tutan yürüyüş yolu dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirleri ağırlamaktadır. Aynı zamanda bisikletçilerinde ilgisini çeken bölge manzara açısından büyüleyicidir. Yol üstünde yer alan konaklama alanları sizin ve sizinle birlikte yürüyüşe katılanların ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahiptir. Cennetten bir köşede tatil yapmak ve kiralayacağınız araç ile çevre bölgeleri ziyaret etmek sizin için yaratıcı bir tatil anlamına geliyorsa bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. 1992-1999 yılları arasında rotası çizilen yol bu tarih itibariyle halka açık bir yürüyüş yolu özelliği göstermeye başlamıştır.

Likya Yolu çeşitli kaynaklara göre dünyanın en iyi ve uzun yürüyüş yolu listelerinde ilk 10 içinde yer almaktadır. Parkur üzerinde yer alan ve 2007 yılında Türkiye’nin en güzel manzarası seçilen Gelidonya Feneri’ni görmek isterseniz siz de hemen tatil planınızı bu rotaya çevirebilirsiniz. Parkurun tamamı işaretlenmiştir ve genel temizlik gönüllüler tarafından sağlanmaktadır. Farklı uzunluklardaki parkurlar arasından önce hangisini seçeceğinize karar verebildiniz mi? 

Likya Yolu görsel1

Likya Yolu görsel2

Likya Yolu - Antalya