Termessos Kaplıcaları

Ülkemizin en iyi korunan antik şehirleri arasında yer alan Termessos Kaplıcaları Korkuteli yolu üzerindedir. Çam ormanları ile sınırlandırılmış bölgede, huzur veren bir alana ulaşabilirsiniz. Milli park kapsamında olan bölge doğal ve tarihi zenginlikleri ile de görülmeye değer bir performans sergilemektedir. Alan diğer antik şehirlerin aksine günümüzde de el değmemiş haliyle fark yaratmaktadır.

Antalya'da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan bölgeye sadece bisiklet ve araba ile ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. İhtiyacınıza uygun büyüklükteki aracınızı kiralayarak siz de kolay ve hızlı bir şekilde bölgeye ulaşabilirsiniz. Antalya’nın sıcağında klimalı bir aracın çok fazla işinize yarayacağını sakın unutmayın. Bölgede restoran veya herhangi bir alışveriş alanının bulunmaması sebebiyle yanınızda mutlaka su ve yedek eşya bulundurmanız önerilmektedir. Bölgenin isminden esinlenerek içeride kaplıca arayışına girişirseniz büyük bir hata yapmış olursunuz. Antalya’nın sizi büyüleyecek olan dünyasını görmeye hazırsanız tatilinizi hemen başlatabilirsiniz.

Kendinize uygun bir konaklama seçtikten sonra Antalya’yı tanımaya başlayabilirsiniz. Yakın çevreden başlayacağınız turlarınızı her gün genişleyerek daha farklı adreslere kaydırabilirsiniz. Termessos Kaplıcaları mutlaka görmeniz gereken alanlar arasında yer alırken siz de tüm çalışma günlerinizin stresini üzerinizden atabilirsiniz. Çam ormanları ile çevrili olan alanda doğal bitkiler ve canlılar ile tanışabilir ve kısa süre içinde hayallerinizi süsleyecek manzaranın içinde kaybolabilirsiniz. Antalya dendiğinde tatilinizi sadece güneş ve denizin kaplayacağını sanıyorsanız bu büyülü şehre büyük haksızlık yapmış olursunuz.

Termessos Kaplıcaları