Kaputaş Plajı

Antalya’nın doğa harikası ve hala bakir kalan cennetleri arasında yer alan Kaş ilçesine bağlı olan Kaputaş Plajı kumsalı ile dünyanın en güzel plajı olarak bilinmektedir. Kum ve çakıl olan plaj Kaş’ın görkemli manzarası ve doğal güzelliği ile örtüşecek bir özelliğe sahiptir. Antalya tatilinizde kiralayacağınız araba ile Kemer, Finike ve Kaş’a kadar uzanabilir ve istediğiniz yerde konaklayarak bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaş ile Kalkan arasında kalan plajın Kalkan’a uzaklığı sadece 7 kilometredir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bölge Antalya'da gezilecek yerler  arasında önemli bir yer tutmaktadır. Yüzmenin ayrı bir zevk olduğu bu bölgede günübirlik tekne turlarına katılarak çevreyi denizden de keşfedebilirsiniz. Bölgeye yapılacak gezilerde yanınızda yiyecek ve içecek bulundurmanız gerekmektedir. Zira plajda büfe bulunmamaktadır. Tamamen doğal güzelliği ile bilinen bölge aynı zamanda Kaş ziyaretçilerinin de ilgi odağıdır.

Mavi Mağara diye bilinen ve belli dönemlerde foklara ev sahipliği yapan alanda Kaputaş Plajı içinde yer almaktadır. Bu bölgenin kara ile ulaşımı olmadığı için sadece kiralanacak tekneler ile ulaşılması mümkündür. Sakin ve manzaralı bir tatil geçirmek isteyenlerin özellikle ilgi gösterdiği bölge beyaz köpüklü dalgaları, mavinin farklı tonlarını barındıran denizi ile son derece özel mekânlar arasında yer almaktadır. Bölge sakinliği ve entelektüel yapısı ile dikkat çekerken sizi büyüleyeceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz. Kaş yolu doğası ve manzarası ile sizi büyüleyecek ve tatilinizi yeniden bu bölgeden geçirmek için gün sayacaksınız.  

Eğer rahat bir yolculuk yapmak isterseniz Antalya Araba Kiralama hizmetinizi size en iyi şekilde sunabiliriz.

Kaputaş Plajı