Perge Antik Kenti

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Perge antik dönemden kalma önemli yaşam alanları arasında yer almaktadır. Perge Antik Kenti içinde yer alan büyük hamamlar ve çeşmeler nedeniyle su şehri olarak da anılmaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesi için aday olarak gösterilen bölge barındırdığı antik kalıntılar nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bölgede yer alan kalıntılardan biri tiyatro olarak hizmet vermekte ve 12.000 seyirciyi ağırlayabilmektedir.

Antalya'da gezilecek yerler listenize Perge’yi ekleyerek büyülü bir dünyaya yolculuk yapabilirsiniz. Kiralayacağınız aracınız ile istediğiniz yerleri konforlu bir ulaşım ile yakından görebilirsiniz. Perge’de mavinin farklı tonlarına doyacağınız kadar yeşilinde her tonuna doyacağınızı şimdiden bilmeniz gerekmektedir. Antalya’nın 18 kilometre doğrusunda Aksu’ya bağlı olan Perge, tarihi açıdan bakıldığında çok zengin bir geçmişe sahiptir. 1946 yılında başlayan kazı çalışmaları ile bulunan önemli kalıntılar arasında tiyatro, stadyum, agora, sütunlu cadde, Helenistik kapı ve güney hamamı yer almaktadır.

Yaz tatilinizde Perge Antik Kenti’ne zaman ayırarak kendinize güzel bir tarih yolculuğu armağan edebilirsiniz. Antalya Uluslararası Havalimanına yakın bir bölgede konumlanan Perge, kasap köfteleri ile de ünlüdür. Siz de bölgeye aracınızla ulaşarak hem tarihi varlıkları, hem doğal güzellikleri görebilir hem de kendinize güzel bir yemek ziyafeti çekebilirsiniz. Perge’yi sadece resimlerden görmek yetmez. En kısa zamanda kendinize bir Antalya seyahati armağan edebilirsiniz.  

Şimdi sizi Perge Antik Kent Fotoğrafları ile baş başa bırakıyoruz.

Perge Antik Kenti görsel2

Perge Antik Kenti görsel3

Perge Antik Kenti görsel3

Perge Antik Kenti görsel4

Perge Antik Kenti görsel5

Perge Antik Kenti görsel6


Perge Antik Kenti görsel7

Perge Antik Kenti görsel8

Perge Antik Kenti görsel9

Perge Antik Kenti görsel10

Perge Antik Kenti görsel10


Perge Antik Kenti