Karaalioğlu Parkı

Şehrin en güzel ve etkileyici dinlenme alanları arasında sayılacak olan Karaalioğlu Parkı aynı zamanda da bölgenin en eski park alanı olarak bilinmektedir. Huzur veren gelen misafirlerini sakinliği il büyüleyen parkta yer alan Hıdırlık Kulesi ile de bilinen park aynı zamanda cıvıl cıvıl öten kuşları ile de cennet mekânlar arasında sayılabilir. Yaklaşık olarak 7.000 metrekarelik alana yayılan park yüzün üzerindeki bitki çeşidi ile de adeta bir botanik parkı andırmaktadır.

Antalya'da gezilecek yerler arasında sayılan park Antalya Körfezine doğru derinlere dalmanızı sağlayacak eşsiz bir manzaraya sahiptir. Çocuklar için eğlence parklarının ve eğitim alanlarının da yer aldığı parkta, çay bahçeleri de hizmet vermektedir. Dostlarınız ile sıcak bir çayı paylaşmak ve eşsiz doğal güzellikler içinde tadına doyulmayacak sohbetler etmek istiyorsanız ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiralayarak şehri adım adım dolaşabilirsiniz. Şehir tarihine, doğal güzelliklerine, huzuruna ve sıcağına bu parkta doyabilir ve yolunuzu tekrar bu bölgeye düşürmek için alternatifler yaratabilirsiniz. 

Karaalioğlu Parkı içinde bulunan çay bahçeleri sezonun yorgunluğunu ve iş hayatının stresini üzerinizden atmanızı sağlayacak ve şehir merkezinde hayal âlemine dalacağınız bir mekân yaratacaktır. Antalya’nın merkezinde stadyum ve Kaleiçi arasında yer alan bölge yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Hem şehir merkezine yakın hem de tarihi yapılar içinde yer almak istiyorsanız sizin için en ideal adresin Karaalioğlu olduğunu bilmelisiniz.

Karaalioğlu Parkı